Gratis Lezing – “Zeilend naar een duurzame toekomst”

Floris en Ivar zeilden als “Sailors for Sustainability” rond de wereld met een missie: oplossingen vinden voor een ecologisch duurzame en sociaal rechtvaardige toekomst. In 2016 zegden ze hun banen op, lieten familie en vrienden achter en gingen op ontdekkingsreis. Acht jaar lang legden ze ruim 56.000 zeemijlen af, staken vijf keer een oceaan over en trotseerden kou, hitte, stormen en windstiltes.
Ze ontdekten betoverende natuur en hartverwarmende gastvrijheid, maar zagen ook de impact van vervuiling, klimaatverandering en sociale ongelijkheid. Overal ontmoetten ze pioniers die bewijzen dat een duurzame toekomst mogelijk is: mensen die voedsel kweken in harmonie met de natuur, hernieuwbare energie opwekken, ecosystemen herstellen en bewust kleiner wonen.
Hun ervaringen en inzichten bundelden ze in het boek “OVERSTAG – Zeilend naar een duurzame toekomst”. Een uniek reisverhaal vol avonturen, ontmoetingen, persoonlijke transformatie, duurzaamheid en hoop. Floris en Ivar wonen in stadsdeel Westerpark, we hebben gevraagd of ze hun inspirerende avonturen met ons willen delen. Dat doen ze met liefde op zaterdagmiddag 04 oktober.
Wil je weten waarom Floris en Ivar geloven dat we samen de ecologische en sociale crises kunnen aanpakken, als we overstag gaan? Kom naar de lezing en laat je inspireren!
Toegang: gratis (plaatsen beperkt)
Aanmelden: Graag! info@detuinenvanwesterpark.nl
Datum: zaterdag 4 oktober 2025
Tijd: 13.30 uur (duur ca. 1 uur, met mogelijkheid tot vragen en boekverkoop na afloop)
Locatie: Clubhuis Sloterdijkermeer, Sloterdijkerweg 20, Amsterdam (in het Westerpark)
Boekverkoop: een gesigneerd exemplaar van Overstag is verkrijgbaar na de lezing (€29,99, uitgeverij Hollandia/HCH) of via de QR-code.
Aantal aangemelde deelnemers: 3
Deze mensen komen:
- Gert de Jong
- Henk Jonker
- Lotte van Mierlo