Inspiratiemiddag gifvrij & groen Amsterdam

Maandag 10 november 2025 van 14.00–17.00 uur
Locatie: Oranjekerk, Tweede van der Helststraat 1–3, Amsterdam
Van 10 t/m 16 november 2025 vindt de Klimaatweek plaats. Veel Nederlanders zijn al goed bezig voor het klimaat: overheden, bedrijven en bewoners zetten stappen om duurzamer te leven, wonen en werken. Door lokaal samen te werken bereiken we meer. Deze inspiratiemiddag georganiseerd door de Grootouders voor het Klimaat sluit hier perfect bij aan.
Iedereen is namens de Grootouders voor het Klimaat van harte uitgenodigd voor de Inspiratiemiddag Gifvrij & Groen Amsterdam.
Een middag om ideeën op te doen, inzichten te delen en gezamenlijke acties te plannen voor een gifvrije, gezonde en groene stad.
Programma & Sprekers
- Klimaatburgemeester Iris Poels vertelt over de Voedselpark Amsterdam in de Lutkemeerpolder een intiatief waar burgers, stadsboeren en maatsschappelijke organisaties samenwerken aan een duurzaam voedsellandschap. Zij is ook de gespreksleider deze middag.
- Dagmar van Wijngaarden, huisarts en oprichter van de biologische stadskwekerij Noorderbloemen, en haar vader Jan Joost Kessler, bodemdeskundige en actief betrokken bij de Grootouder voor het Klimaat. Ze delen hun kennis over gifvrije planten en bloemen.
- Annet van Hoorn van Stichting Stadslandbouw Amsterdam presenteert een nieuw lokaal voedselinitiatief.
- Alexander Rinnooy Kan, oud-senator en ambassadeur van Grootouders voor het Klimaat, wordt online geïnterviewd.
Er is ruim tijd om elkaar te ontmoeten, kennis uit te wisselen en samen nieuwe stappen te zetten voor een gifvrij en groen Amsterdam.
Vrienden, collega’s, kennissen en familie zijn van harte welkom.
Toegang is gratis, maar aanmelden is gewenst via: grootoudersvhk.adam@gmail.com
Programma:
-
14.00 – 14.30 Inloop en ontvangst
-
14.30 – 14.40 Welkom & opening – Iris Poels
-
14.40 – 15.05 Voedselpark Amsterdam – Iris Poels
-
15.05 – 15.30 Gifvrije planten en bloemen – Dagmar van Wijngaarden & Jan Joost Kessler
-
15.30 – 15.55 Stadslandbouw + Nieuw lokaal voedselinitiatief – Annet van Hoorn
-
15.55 – 16.20 Online gesprek: rol van bewonersinitiatieven – Alexander Rinnooy Kan
-
16.20 – 16.30 Gezamenlijke afsluiting
-
16.30 – 17.00 Napraten & netwerkborrel