Ga naar inhoud
Activiteit

Voedselpark x Orange The World presenteert

zaterdag 6 december 2025 , 16:00 - 19:00 uur
Cinema de Vlugt
Illustration

Op zaterdag 6 december – The Last Seed | Regisseur: Andréa Gema Speelduur: 77 minuten Tijd: 16:00 Locatie: Cinema de Vlugt De filmvertoning maakt onderdeel uit van het Film Food Festival 

Voedselpark x Orange The World presenteert

De film The Last Seed laat zien hoe vrouwen wereldwijd zaden, grond en gemeenschapskracht beschermen. Vooral Senegalese vrouwen vechten tegen megabedrijven en internationale belangen om hun voedselsoevereiniteit en biodiversiteit te behouden. Samen met experts zetten ze in op agro-ecologische praktijken om de toekomst van hun en ons voedsel te garanderen, terwijl ze de gevolgen van klimaatverandering en vervuiling het eerst voelen.

Want wie de zaden controleert, bepaalt hoe er aan landbouw gedaan kan worden.

Aansluitend panelgesprek: Vrouwen, voedsel en de stad

Na de film gaat Annet Terpstra met drie sprekers en de zaal in gesprek over welke impact klimaatverandering en migratie specifiek heeft op vrouwen, cultuurbehoud en voedselzekerheid. Hoe maken vrouwen op lokaal en internationaal niveau het verschil in de voedseltransitie en in het herstel van mens en natuur? Hoe gaat het in Nieuw-West?

Dit thema sluit aan bij Orange The World (UN); de week tegen geweld tegen vrouwen die loopt van 25 november tot en met 10 december.

Sprekers:

  • Raghenie Bhawanie, culinair columnist voor Het Parool en auteur van het kookboek Madame Jeanette, waarin ze haar binding met de Hindostaanse Surinaamse keuken en haar culturele achtergrond verweeft in verhalen over eten en identiteit.

  • Naomi Vermeulen, Stadsboerderij Osdorp en de Healing Gardens, actief in stadslandbouw en educatie rond gezonde voeding en biodiversiteit.

  • Antonia Weiss, architect en historica, curator van de expositie Tuin(ier)stad Nieuw-West in de OBA Slotermeer, gespecialiseerd in de geschiedenis van stedelijke tuinontwikkeling en groene gemeenschapsinitiatieven.

Na afloop is er oranje pompoen soep met brood in het café, zodat we het gesprek informeel kunnen voortzetten en ervaringen kunnen delen. Stadsdeel Nieuw-West heeft hier niets aan willen bijdragen maar gelukkig hebben we een sponsor kunnen vinden. 

https://www.cinemadevlugt.nl/film/the-last-seed-voedselpark-amsterdam/  

Mannen zijn natuurlijk ook welkom! 

Kosten
13,00 euro
Kosten toelichting
Kaartjes met stadspas 2 euro , gratis voor Cineville pashouders. Regulier 13 euro. 
Doelgroep
Alle volwassenen