Ga naar inhoud
Bericht

Actie behoud mooi onkruid

Geplaatst op 14 mei 2019, 19:49 uur

Al sinds enige jaren span ik me in voor het behouden van mooi onkruid. Ik ben namelijk een actief MOR-melder en ben een getrainde opruimer van de rotzooi op straat, de grootste ergernis in de buurt. Bij het opruimen van rotzooi op de door mij beheerde containerplek tegenover de Antillenstraat nr. 20 ondervond ik altijd veel steun van het campanulaplantje, dat zich vrolijk nestelde tegen de daar staande verkeersbalken. Mijn actie ontstond toen dit mooie onkruidplantje werd gesnoeid en bij stadsecoloog Auke Brouwer, bij wie ik een luisterend oor kreeg, gaf ik de volgende plantjes op die beschermd dienen te worden:

Campanula, gehoornde klaverzuring, ronde ooievaarsbek en de stokroos uiteraard, maar die laten de wieders gelukkig ongemoeid.

Vanuit de Hoofdweg werd aangedragen de blauwe bosanemoon, dus heel leuk want er kwam dus ook een bijdrage vanuit de buurt. De blauwe bosanemoon is een rank bloemetje met een dunne steel, prachtige blauw/paarse blaadjes met een geel hartje. Het plantje bloeit in de huidige periode en bevindt zich op de Hoofdweg op de grens tussen de tuin en het trottoir. Indien u een bijdrage kunt leveren waar het plantje te vinden is, houd ik mij aanbevolen. Morgen krijg ik hulp van Harold Ytsma voor het maken van foto's van het tweede en derde hierboven genoemde plantje, die zullen worden doorgestuurd naar onze stadsecoloog.

Eventueel lees ik u graag. Uiteraard is ook uw bijdrage welkom dus ontdekt u een mooi plantje dat ontspruit in zo'n heel klein kiertje van een stoeptegel, sein het mij in en dan nemen we het plantje mee in de actie. U kunt mij mailen op het volgende emailadres: marionfelix@upcmail.nl of bellen op nr. 020-233 95 41.

Illustration