Bericht

Mini-expo over geschiedenis Natuurtuin Slatuinen bij Hugo de Vries Gebouw

Geplaatst op 18 februari 2025, 14:54 uur
Illustration

Herinnering aan een landelijk verleden in (Buurtschap) de Baarsjes

In het Hugo de Vries gebouw aan de Plantage Middenlaan is nu een mini expositie te zien over de geschiedenis en activiteiten van de Natuurtuin Slatuinen in de Baarsjes, voorheen Buurtschap de Baarsjes, met archiefbeelden van o.a. Jacob Olie. Vroeger liep het Slatuinenpad (waar de tuin nog steeds aan grenst) helemaal van het buurtschap en de herberg 'de drie baarsjes' naar de kerk bij Sloterdijk, hiervan kan je ook een foto zien.

De mini-expositie maakt inzichtelijk hoe de natuur er hier uitzag vóór de annexatie van dit gebied bij de stad Amsterdam en het zeldzame groen dat hier nu nog van over is. Een unieke groene oase met een hele bijzondere geschiedenis en een herinnering aan een landelijk verleden. Als je goed kijkt kan je dit verleden nog steeds waarnemen, maar alleen als je midden in de tuin staat, vanaf de straat is deze plek bijna niet waar te nemen. 

De informatie en beelden zijn verzameld door Jack Horio, bestuurslid van Natuurtuin Slatuinen. Tijdens een Inspiratiebijeenkomst op 6 maart in het Hugo de Vries Gebouw kan je de foto's bekijken en vertelt Jack iets over de geschiedenis en huidige functies van de Slatuinen. Geef je op voor de Inspiratie bijeenkomst en kom de foto's bewonderen. 

* Een uitgebreider versie van de mini-expo in het Hugo de Vries Gebouw kan je bekijken in het Slatuinhuis zelf (elke week te bezoeken op donderdag en zondagmiddag), en maak dan ook gelijk een wandeling langs de monumentale bomen, de vele paddenstoelen in de herfst en het zeldzame goudveil in de lente. 

Stichting Natuurtuin Slatuinen:

Slatuinenweg 45,

1057 KB Amsterdam

​Telefoon 020 412 4361

Email: slatuinen@tiscali.nl

Illustration
Slatuinenpad 1915